Kryefjala Logo

Kush e mësoi Macron të fliste shqip?!

17 Tetor, 2023 | 10:30 am

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka folur në gjuhën shqipe gjatë vizitës së tij në vendin tonë. Në fund të fjalimit që mbajti në nisje të darkës së shtruar për në pallatin e Brigadave, Macron theksoi se gotën e tij po e ngre për vizionin që ka Franca për Shqipërinë.

Por kush e mësoi Macron të flasë shqip?! As më shumë dhe as më pak por ish futbollisti shqiptarë i Marsejës, Lorik Cana. Në një video të postuar në Instagram ka qenë Blendi Fevziu ai që na ka treguar se ish futbollisti shqiptar ka udhëtuar me delegacionin e Macron si i përzgjedhuri i tij.

Cana nga ana e tij shtoi se presidentit Macron ju deshën shumë pak minuta që të mësonte shqip dhe ja doli të përshëndeste në gjuhën tonë.

IMG 8349

Të ngjashme