Kryefjala Logo

Parashikimet astrologjike për 23 prill 2024 me Paolo Fox

23 Prill, 2024 | 9:01 am

Dashi-Mund të flasim për një situatë të lodhshme për ju në këtë datë 23 prill, sepse hëna është përballë sot. Do të thotë që dita do të shënohet nga dyshime të vogla dhe shqetësime të vogla. Rikuperoni energjinë tuaj dhe përpiquni të krijoni disa momente qetësie kundër stresit.

Demi-Fokusohuni sot në pjesën e parë të ditës që do të jetë e favorshme për ju, sepse më pas hëna do të ndryshojë. Ka pasur shumë tensione në periudhën e fundit, çështje që ju kanë vënë në provë, ndryshime, por në maj do të mbërrijnë vendimet e mëdha dhe mbështetja e yjeve për të filluar sërish në mënyrë të shkëlqyer.

Binjakët-Në këtë qiellin tuaj nuk mungon dëshira për të bërë, në dy muajt e ardhshëm shoh kthesa të mëdha për zemrat e vetmuara veçanërisht për ata që vijnë nga zhgënjimet e fundit: thjesht shikoni prapa, hapuni për mundësitë e reja që janë gati të mbërrijnë. Kujdesuni për punët e papërfunduara, kushtojini vëmendje çështjeve ligjore.

Gaforrja-Palë të pafavorizuara sot, ka një farë agjitacioni në ajër të shkaktuar nga diskutimet në vendin e punës. Shmangni përplasjet e mëtejshme, sepse tashmë po vini nga ditë të ndërlikuara dhe një tërheqje lufte që ka zgjatur prej javësh. Edhe pse ka ende vështirësi, të gjitha tensionet së shpejti do të shpërbëhen.

Luani-Pjesa më e mirë e ditës të martën e 23 prillit, për ty është mëngjesi, pasdite hëna ndryshon dhe të sjell mendime të dyta, por mos u tërhiq nga mendja dhe mos kërko krahasime që mund të bëhen përplasje polemike, veçanërisht në dashuri dhe familje. Sonte mos e tund ujin.

Virgjëresha-Saturni dhe Marsi ju kanë vënë një kufi, një ndalesë, i keni thënë mjaft për një punë, një rol, njerëz toksikë, po prisni degë të vdekura siç ju inkurajojnë yjet, por nuk është një gjë e lehtë. as të këndshme. Po reagoni me padurim, por tashmë po hapen perspektiva të reja para jush.

Peshorja-Sot në këtë të martë jeni në rrezik të lartë të intolerancës, padurimi, qëndroni larg njerëzve që krijojnë konflikte të panevojshme, mos pranoni gjërat që nuk ju përshtaten vetëm nga pasiguria. Bëjeni veten të dëgjuar, por mos bini në grackat e atyre që duan t’ju bëjnë nervoz. Kujdes dhe vëmendje ndaj formës fizike..

Akrepi-Sot e keni hënën në shenjën tuaj dhe ky është një lajm i mirë, por për ju dita e martë 23 prill mbetet e shënuar nga pasiguri dhe agjitacion: jeni në pritje të përgjigjeve që nuk po vijnë, nervoz sepse ka një provë. , një provim që ju streson, keni nevojë për një person për t’i besuar.

Shigjetari-Ky qiell është ende plot premtime për ju dhe ju duhet të punoni shumë për të përfituar nga këto yje të bukur. Në veçanti, yjet ju sjellin ide të shkëlqyera, zgjidhje të reja për punën, mundësinë për të fituar më shumë para, por do t’ju duhet të merreni me dikë që ju pengon, ose me veten tuaj.

Bricjapi-Sot 23 Prilli është një qiell i dobishëm për ju për të bërë zgjedhje të shkëlqyera. Mos shikoni ata që ju pengojnë, shikoni përpara. Ju jeni duke pritur për përgjigje, gjithçka duket e ndërlikuar, por yjet janë në anën tuaj me gjithë dritën dhe forcën e këtij dielli të favorshëm. Maji zhbllokon gjithçka.

Ujori-Mos u ekspozoni shumë në dashuri, tani mund të ketë një pasion të madh por edhe një iluzion të madh. Nëse jeni në një marrëdhënie mbytëse duhet të shkurtoni, në punë sot ekziston rreziku që të duhet të luftoni me krahët. Numëroni dhjetë herë para se të flisni dhe jini të durueshëm, mos bini në kurthe polemike.

Peshqit-Kjo është një foto shumë e rëndësishme astrale për ju, nuk ju mungon vendosmëria, përdorni atë në mënyrë aktive dhe jo për të luajtur viktimën apo për të akuzuar. Në dashuri, vini veten në linjë, kini optimizëm të madh, shmangni zhytjen në melankolinë tuaj.

Të ngjashme