Reagimi i Lul Bashës ndërsa Rama fliste në Parlament (Foto)

2 vite më parë

Në seancën e sotme Parlamentare  ku u certifikuan grupet parlamentare ishin prezentë të gjithë deputetët. Ministrat e kabinetit shpalosën programet e tyre për këtë mandate. Të njëjtën gjë bëri dhe kryeministri Edi Rama i cili foli dhe për planet e “Open Balkan”

Teksa Kryeministri Rama mori fjalën në foltorë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha u pa teksa fliste në telefon i pashqetësuar nëse shkaktonte shqetësim. Ai injoroi totalisht fjalët e Ramës teksa nuk shfaqte asnjë interes.

Për disa minuta me rradhë kryedemokrati mbajti telefonin në vesh teksa shmangu leximin e buzëve nga kamerat duke mbajtur dorën përpara gojës.

 

Të ngjashme