Permbytjet pushtojne edhe Rusine.650 shtepi te shkaterruara dhe disa ura te shembura.

2 vite më parë

Rusia eshte prekur nga rreshje dhe permbytje shiu ku ne qytetin e Zabaykalsky si pasoje e ujerave te rrembyer eshte shembur edhe nje ure hekurudhore.

“Më 23 korrik 2021 në orën 09:00 të mëngjesit, u mor informacion nga një oficer detyre i Hekurudhave Ruse se një urë hekurudhore u shemb pas reshjeve të mëdha në vijën e rrjedhës Kuenga-Ukurey të Rrjetit Hekurudhor Trans-Siberian”, thuhet në deklaratën e lëshuar nga autoritetet.

Gjithashtu zyrtaret lajmerojne se afro 650 shtepi jane permbysur dhe 5 ura automobilistike jane shembur por fatmirsisht nuk ka te lenduar ose viktima.

Të ngjashme