Lajm i mrekullueshem!Medalje e dyte e ARTE per Nora Gjakoven qe fiton finalen ne Tokyo 2020

2 vite më parë

Nora Gjakova ka fituar medaljen e dyte te arte ne finale me xhudisten Franceze,Sarah Leoine me peshen 57kg.

Xhudistja nga Kosova behet sportistja e dyte Kosovare qe fiton medaljen e arte ne keto lojera Olimpike te Tokyo 2020.

Nje sukses historik per Kosoven qe ngre edhe njehere krenare flamurin dhe rremben nje tjeter medalje te arte.

Shume urime!

Të ngjashme