Erdogan sulmon George Soros dhe djalin e tij:Po perpiqen te shtypin Shqiperine,nuk duhet t’i lejojme

1 vit më parë

Presidenti Turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar George Soros dhe djalin e tij Alex,pasi i ka akuzuar se po perpiqen te shtypin Ballkanin.

Ai u shpreh se nuk duhet lejuar dicka e tille dhe se Soros nuk duhet te vazhdoje me kete iniciative dhe aq me teper te tentoje te depertoje ne Turqi pasi ata jane nje shtet i forte.

“Tani po hyn edhe djali i Soros. Ai është si babai i tij. Ato duhen ndjekur me shumë kujdes. Për shembull, ata po përpiqen të depërtojnë në Ballkan, të ‘shtypin’ Ballkanin. Natyrisht, ne nuk do t’u japim atyre kete mundësi. Ata perpiqen ta bejne kete në Kosovë, Maqedoni, Shqipëri, kudo. Prandaj, ne duhet te jemi te kujdesshem. Elhamdulilah, ne si Turqi jemi të fortë dhe nuk mund të depërtojnë tek ne. Ka një rënie serioze të numrit të terroristëve. Ne do të vazhdojmë luftën kundër terrorizmit me të njëjtën vendosmëri”, tha Erdogan.

Të ngjashme