E rëndë! Rrëzohet avioni në Milano, 8 viktima mes tyre 1 i mitur

2 vite më parë

Një avion është rrëzuar pasditen e sotme  pranë Milanos , në San Donato  duke u marrë jetën 2 pilotëve dhe 6 pasagjerëve, mes tyre edhe një fëmijë.

Avioni u përplas në një ndërtesë në rinovim pranë metrosë, duke shkaktuar një zjarr të madh.

Shpëtuesit, zjarrfikësit dhe policia mbërritën menjëherë. Avioni, i cili u ngrit nga Milan Linate, ishte drejtuar për në Olbia, në Sardenjë.

Të ngjashme