Kryefjala Logo

Arrestohen nga policia italiane 2 shqiptar në Milano. Iu gjendën 40 kilogramë drogë

8 Tetor, 2021 | 12:38 pm

Dy shqiptarë janë arrestuar në Milano pasi janë kapur me drogë me qëllim tregtimin e saj. Sipas mediave italiane mësohet se në pranga kanë rënë një 45-vjeçar me iniciale B.L dhe një 27-vjeçar me iniciale J.S, ndërkohë që u sekuestruan rreth 40 kg drogë, të cilat përfshijnë kokainë dhe heroinë.

Itali – Dy shqiptar të moshës 45 vjec dhe 27 vjec janë kapur nga policia italiane në Milano teksa iu gjendën 40 kilogramë drogë me qëllim shitjen e saj. Inicialet e të arrestuarve janë B.L dhe J.S.

Pranë zonës së Viale Monzës policia evidentori B.L teksa i jepte një zarf me 2 zarfe të tjerë brenda shtetasit me iniciale J.S.Pas kontrollit, rezultoi se ato përmbanin një kilogram heroinë. Policët më pas ndaluan 45-vjeçarin përmes Bertelli i cili, me makinë, kishte 2 mijë euro në një çantë shpine.

Të ngjashme