Si Joan 74-vjeçare u bë një fenomen në Instagram dhe një mësuese për 1.3 milion ndjekës!

Nëse vizitoni faqen e internetit të Joan, do të shihni se motoja e saj është: “Nëse unë mund ta bëj atë, ti mund ta bësh atë”. Dhe kjo është shumë e vërtetë nëse imagjinoni se ajo e filloi udhëtimin e saj kur ishte 70-vjeç dhe shëndeti i saj po vuante. Ajo kishte nevojë për një ndryshim të dëshpëruar, pasi që edhe ecja lart e poshtë shkallëve ishte e dhimbshme për shkak të artritit të saj dhe të qenit në formë. Kështu që, ajo zgjodhi ta kthejë jetën e saj dhe të investojë në shëndetin e saj fizik dhe mendor.

Në më pak se 4 vjet, Joan ka humbur pothuajse 70 paund dhe ka arritur peshën e saj të synuar. “Tani për tani qëllimi im është të vazhdoj të ngrihem më rëndë me kalimin e kohës në palestër dhe të qëndroj në përputhje me zakonet që kam krijuar që nga fillimi i këtij transformimi.”

Tani, ajo ka arritur një vend në udhëtimin e saj të fitnesit ku ndihet si një person tjetër. Ajo është më e sigurt duke bërë stërvitjen e saj në palestër dhe ka një kuptim të thellë të krijimit të vakteve të shëndetshëm dhe të ekuilibruar. Ajo tani është duke ngrënë 5 vakte në ditë, duke marrë suplemente dhe duke u stërvitur 5 ditë në javë. 2 ditët e saj të pushimit janë kushtuar relaksimit dhe kalimit të kohës me familjen e saj.

Previous articleRregullat që Princat dhe Princeshat e Vogla në Botë duhet të ndjekin
Next articlePermbyset autobusi me shqiptare ne Kroaci, 10 persona humbin jeten