Yjet dhe planetet kanë rezerva.Paolo Fox sjell parashikimet e 29 shtatorit

Dashi

Ka shumë planete kundër, por ju po zhbllokoheni ngadalë, po mendoni për projekte që do të bëhen të rëndësishme. Krahasuar me vitin e kaluar ju po ndiqni diçka më shumë, edhe nëse çdo sukses i vogël apo i madh në këtë moment ju kushton përpjekje.

Demi

Sot Hëna kthehet në një aspekt të mirë. Ju jeni shumë të ëmbël dhe mirëkuptues në publik, por në privatësi jeni shumë të rreptë dhe kërkues. Venusi i kundërt mund t’ju bëjë të trazuar, prandaj kini kujdes që të mos ankoheni shumë, sepse nga java e parë e tetorit në dashuri do të jetë më mirë, përderisa, tani nuk jeni shumë drastikë me tjetrin.

Binjakët

Horoskopi është pozitiv, të kesh Jupiterin, Saturnin dhe Merkurin në një aspekt të mirë mund të sjellë vetëm fat. Thjesht angazhohuni. Nëse nuk lëvizni, asgjë e re nuk mund të ndodhë, kështu që tani është një kohë e mirë për t’u përfshirë dhe ndoshta të përpiqeni të zgjidhni një çështje ligjore ose të diskutueshme.

Gaforrja

Përpiquni të kaloni një ngërç tani. Nëse edhe tani shihni pengesa, nëse ka edhe vonesa, kjo nuk do të thotë që gjithçka është ndalur dhe bllokuar. Ju jeni kapur nga emocionet dhe humori i ndryshueshëm, ndonjëherë të trazuar dhe të shtyrë, herë të tjera më të nënshtruar, si në orët e ardhshme.

Luani

Nuk keni pse të shqetësoheni për këtë kohë ndryshimi. Ndryshimi shprehet brenda punës, duke ndryshuar rolet dhe orët. Ose në familje kërkohen zgjidhje të reja, alternativa të reja të lidhura me shtëpinë ose me ndryshimin e jetës. Çdo transformim përfshin siklet, veçanërisht me Saturnin e kundërt. Dhe për Luanët që shpesh duan të kthehen në lojën e tyre dhe të pranojnë sfida të reja, mund të ndodhë tani që ata të gjenden në një situatë më të komplikuar për tu menaxhuar.

Virgjëresha

Pjesa e parë e javës mund të jetë pak e veçantë. Jeni shumë të kujdesshëm dhe kurseni shumë, por këto ditë mund të mos jeni në gjendje të kontrolloni gjithçka, të menaxhoni të gjitha shpenzimet ashtu siç dëshironi dhe disi do të detyroheni të përshtateni me ngjarjet. Për fat të mirë, keni rimëkëmbje gjatë fundjavës. E diela do të jetë e bukur për ndjenjat.

Peshorja

Për horoskopin e Paolo Fox sot, 29 shtator 2021 nëse në këtë periudhë ju sulmojnë, mos u shqetësoni sepse dilni shkëlqyeshëm. Ju keni një qiell të madh, jeni në qendër të vëmendjes, dhe për këtë arsye është normale që dikush të ndiejë zili ose të dëshirojë të fusë në telashe. Por ju dilni në pah dhe kështu do të jeni në gjendje të përfitoni sa më shumë nga kjo gjendje e favorshme në të cilën jeni tani falë yjeve.

Akrepi

Venusi në shenjë flet për ndjenjat, por ka edhe pakënaqësi, veçanërisht nëse dikush nuk e ka kryer detyrën e vet në dashuri. Ju jeni të shqetësuar, por përpiquni të drejtoni energjinë dhe dëshirën tuaj për të bërë diçka konstruktive dhe kjo në një farë mënyre ju lejon të përfundoni atë që është në pritje.

Shigjetari

Horoskopi sot thekson se çdo hap përpara që bëni në dashuri është i rëndësishëm. Keni nevojë për dikë pranë jush që mund t’ju stimulojë, njerëzit statikë nuk mund të mbajnë hapin me ju. Keni nevojë për dikë që ju jep besim dhe liri, i cili ju ndjek në një rrugë të caktuar, dhe vetëm në këtë mënyrë mund të ndiheni vërtet të qetë. Kushtojini vëmendje menaxhimit të parave në orët e ardhshme.

Bricjapi

Jeni pak të zemëruar sepse mendoni se po jepni shumë dhe fitoni pak. Ju jeni një shenjë e Tokës dhe është normale të jeni pragmatikë dhe konkretë. Por në këtë moment përpiquni të ktheheni në dashuri, në kohët kur ishte pasionante dhe intimiteti nuk mungonte. Dita më e mirë për ndjenjat do të jetë e diela.

Ujori

Eshtë një javë e rëndësishme, ju po i bëni nder vetes, keni cilësi të shkëlqyera, mund ta transformoni kollaj veten në varësi të asaj që ju rrethon. Ju keni një personalitet fleksibël dhe jashtëzakonisht krijues, një kapacitet që jo të gjithë e kanë, dhe që sigurisht ju lejon të shfaqeni.

Peshqit

Jeni shumë të mirë për ndihmën e të tjerëve, dhe që nga gjysma e parë e gushtit tani dëshironi të keni dikë që t’ju mbështesë. Sidoqoftë, mos u ndjeni viktima të ngjarjeve, nëse diçka në jetën tuaj është transformuar dhe ndryshuar, mbani shënim dhe vazhdoni.

Previous articleNdiheni të lodhur gjithë kohën?Këshilla relaksimi
Next articleNëse ju shfaqen këto simbole në ëndrra mos i injoroni!