Vjeshta armiku i flokëve. Por diçka ju vjen në ndihmë.

1-Maska me mjaltë

Mjalti është një ushqyes natyror që u jep flokëve shkëlqim.

Përbërësit:

1/2 filxhan mjaltë

2 lugë gjelle vaj ulliri

Përzieji bashkë mjaltin dhe vajin e ullirit dhe masazho skalpin e kokës me kujdes. Mbaje për rreth 10 minuta dhe pastaj laji flokët si zakonisht.

2-Naska ca me Van Kokosi

Vaji i kokosit është një vaj i lehtë dhe shumë ushqyes për flokët, është zgjedhja e përkryer për flokët pas dëmeve të verës.

Përbërësit:

2 lugë gjelle vaj kokosi

1 lugë gjelle vaj ulliri

Përdorimi:

Përzieji bashkë vajin e kokosit dhe të ullirit. Fillo aplikoje në flokë përzierjen duke u fokusuar në rrënjët dhe pjesët e dëmtuara. Mbështilli flokët me një kapuç dhe mbaji për rreth 15-30 minuta. Laji me shampo zi zakonisht.

Previous articleTrupi magazinë toksinash. Zbuloni ku i keni dhe si të shpëtoni.
Next articleShëtitjet në natyrë. Trupi reagon kështu.