Vit i Ri por Paolo Fox i vjetër.Lexoni çfarë thuhet

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox Hëna do të jetë kuadrat. Do të dëshironi të përfitoni nga kjo e diel për të pushuar, rikuperuar energjinë tuaj. Karikoni bateritë dhe përgatituni për një vit që do t’ju lejojë të shpengoheni, t’ju japë mundësinë të ktheheni përsëri në lojë.

Demi

Do të keni një Hënë të shkëlqyer në aspektin e favorshëm, së bashku me Diellin dhe Venusin. Premton të jetë një ditë plot dashuri, me emocione të bukura, me familje. Me Saturnin ende në konflikt, do të jetë e rëndësishme të vazhdoni të jeni të kujdesshëm në punë. Kurseni energji dhe para.

Binjakët

Do të çliroheni nga kundërshtimi i Hënës dhe humori juaj gradualisht do të përmirësohet. Megjithatë, do të jetë një vit që do të nisë me lëvizje të ngadalta, si në dashuri ashtu edhe në punë. Muaji janar do të funksionojë: e rëndësishme do të jetë të mos e fashoni kokën para se ta “thyeni”. Situata juaj do të bllokohet vetëm në dukje.

Gaforrja

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, Hëna do të jetë në opozitë, së bashku me Diellin dhe Venusin. Për këtë ditë do të dëshironi të bëni atë që është rreptësisht e nevojshme dhe asgjë më shumë. Shtyni çdo vendim të rëndësishëm për një ditë më të qetë. Në dashuri dhe në familje do nevojitet maturi.

Luani

Shpëtimi juaj ka filluar zyrtarisht. Marrëdhëniet kanë ndryshuar, ndoshta ju keni pranuar tashmë një rol të ri, një detyrë të re pune. Ndryshimet e papritura të muajve të fundit, megjithatë, kanë shkaktuar një lodhje të caktuar: më mirë të mos prisni shumë nga trupi juaj. Kujdesuni dhe përpiquni të rikuperoni pak energji.

Virgjëresha

Do të rikthehet më në fund një vitalitet dhe qartësi mendore, falë kalimit të ri të Hënës në Bricjap. Do të jetë një e diel në të cilën do të mund të rikuperoni pak më shumë qetësi, të afroheni më shumë me partnerin, nëse së fundmi ka pasur keqkuptime apo ndarje.

Peshorja

Sipas parashikimeve të Paolo Fox-it, mund të rritet pak lodhje ose një farë nervozizmi ose agjitacioni. Do të jetë faji i kësaj hëne katrore që mund të krijojë një shqetësim të vogël. Jini shumë të kujdesshëm, veçanërisht në dashuri. Shmangni debatet!

Akrepi

Do të keni një qiell të bukur për t’ju mbrojtur. Ju presin 48 orë veçanërisht premtuese dashurie. Ata që janë vetëm prej kohësh duhet të përfitojnë nga kjo, për të dalë në shesh, të fillojnë të shikojnë përreth. Në projektet e çiftit të ardhshëm do të favorizohen rikthimet dhe njohjet e reja.

Shigjetari

Do të jetë një e diel interesante. Nëse keni bërë një festë në natën e Vitit të Ri, duhet të përfitoni nga kjo ditë për të pushuar, për të fjetur pak. Gjithashtu për shkak se do të ketë shumë angazhime, projektet me të cilat do të dëshironi të punoni gjithashtu. Ky fillim viti do të mbulohet ende nga njëfarë ankthi apo dëshira për të kërkuar të drejtat tuaja, veçanërisht në punë.

Bricjapi

Janari do të nisë shumë mirë, me Diellin, Hënën dhe Venusin në shenjë! Do të ketë më shumë mundësi për të menaxhuar dhe shfrytëzuar menjëherë, energjia pozitive nuk ju mungon. Në dashuri nëse keni nevojë të përballeni me një sqarim, më së miri do të ishte ta bënit këto ditë. Favorizoni histori të reja dashurie, veçanërisht me Virgjëreshën dhe Akrepin.

Ujori

Fillimi juaj i vitit do të jetë mjaft i përmbajtur, me Saturnin ende në shenjë. Në këtë moment do të jetë thelbësore të rikuperoni pak qetësi, sepse ju është dashur të luftoni shumë muajt e fundit. Megjithatë, pavarësisht klimës së trazuar, kreativiteti nuk do të mungojë dhe do të keni dëshirë të propozoni për të bërë gjëra të reja. Mundohuni të gjeni më shumë stabilitet ekonomik.

Peshqit

E diela do të jetë një ditë e ndriçuar nga një hënë e bukur. Ishte e nevojshme pas një Viti të Ri mjaft të dobët. Duhet të filloni të mendoni për të ardhmen tuaj, për të përfituar nga ky Jupiter në shenjë, sepse do të jetë aktiv deri më 10 maj, pas së cilës do të kalojë tek Dashi. Janari premton të jetë një muaj bujar. Nëse keni bërë një kërkesë, së shpejti mund të keni përgjigje interesante. Deri në pranverë do të jeni të kënaqur.

Previous articleObjektet fatsjellëse për çdo shenjë të horoskopit
Next articleNëse jeni duke ushqyer fëmijën me gji,lexoni këto këshilla