Të lodhur pa hapur sytë mirë?Ja si mund ta nisni ditën mbarë.

Pini ujë sapo zgjoheni në mëngjes, sepse rihidratimi i trupit pas gjumit apo bërja e një dushi mund të tonifikojë lëkurën, por mos harroni që të thaheni mirë para se të dilni dhe pse jo të aplikoni krem për trupin dhe balsam për flokun.

•Edhe fytyra ka nevojë për t’u zgjuar, përmes pastrimit me shampo për fytyrën apo një sapuni efikas si dhe një kremi tonifikues. Nëse mundeni një trajm ideal për të nisur ditën do ishte edhe një serum për lëkurën, me bazë elementë botanikë dhe vitaminë A që zgjojnë lëkurën duke lejuar një aplikim më të lehtë të make up.

•Ndërsa për të zhdukur fryrjen dhe enjtjen rreth syve apo fytyrës, rekomandohet që të kalohet me lehtësi rreth fytyrës një kub akulli.

Previous articleE shtuna nuk i buzëqesh të gjithëve.Zbuloni çfarë shkruan Paolo Fox
Next articleNga pesë faza të dashurisë, shumica ngecin tek e treta… Ja pse!