Studiuesit zbulojnë surprizën e specit të kuq për dashurinë

Studimi më i fundit ju tregon çfarë duhet të hani në takimin e parë. Mund të duket e çuditshme, por ushqimet djegëse rrisin shanset e pëlqimit dhe tërheqjes mes dy personave.

Sipas ‘The Sun’ pjesë e studimit u bënë 87 femra të cilat provuan ëmbëlsira, ushqime djegëse ose ushqime të shpejta. Më pas u është kërkuar të japin pëlqimin për disa meshkuj nëpërmjet shkallës nga 1-9. Grupi që konsumoi ushqime pikante, pati 21% rezultat më të lartë se ai që konsumoi ëmbëlsira.

Specat e kuq apo të tjera ushqime djegëse ulin presionin e gjakut. Gjithashtu ulin rrezikun e sëmundjeve të zemrës apo atakut në zemër, pasi ‘gënjen’ trurin në të kërkuarin e ushqimeve që përmbajnë shumë kripë.

Previous articleE akuzuan se është “gay”, zbulohet i dashuri i Julit të Për’puthen (Foto)
Next articleArsyet pse djersa juaj ka aromë të fortë dhe të pakëndshme