Simptomat e zakonshme se po vuani nga veshkat

Veshkat parandalojnë grumbullimin e mbeturinave në trup, mbajnë të qëndrueshëm nivelin e elektroliteve dhe ndihmojnë kockat të jenë të forta.

Sikur një nga funksionet e tyre të mos realizohet siç duhet, shenjat në trup do të jenë të menjëhershme.

Simptomat më të zakonshme që tregojnë për probleme të veshkave, janë këto:

– Enjtje të këmbëve, duarve, fytyrës…

– Ndryshim në urinim

– Skuqje të lëkurës

– Lodhje, mungesë fuqie

– Gulçim në frymëmarrje

– Shije metalike në gjuhë

– Dhimbje

– Sforcim në perqëndrim.

Previous articleÇfarë ndodh nëse çdo mëngjes pini kafe me stomakun bosh?
Next articleËndrrat me sy hapur.Problem mendor apo diçka normale?