Si do ti kenë punët shenjat e horoskopit me financat në vitin 2022?

Dashi

Në vitin 2022 do të keni mundësi të mira për të përmirësuar të ardhurat tuaja, por, për fat të keq, do të ketë po aq e shumë mundësi për të rritur shpenzimet tuaja!

Demi

2022 do të jetë i mirë për financat tuaja. Jupiteri tek Peshqit mund t’ju japë mundësi të shkëlqyera dhe të vlefshme nëse doni të përfundoni një investim të caktuar.

Binjakët

Në vitin 2022 do të keni mundësitë tuaja për të përmirësuar aspektin delikat ekonomik por do të duhet të jeni të kujdesshëm dhe të vëmendshëm deri në detajet më të vogla.Në fakt, Jupiteri te Peshqit

Përfaqëson disa rreziqe, të lidhura mbi të gjitha me investimet, hipotekat dhe kreditë , të cilat do të vlerësohen më mirë me kujdes dhe realizëm.

Gaforrja

Planeti i mirëqenies materiale dhe ekonomike do t’ju mbështesë këtë vit, pasi do të kalojë në favor të shenjë tuaj. Ky tranzit premton t’ju ndihmojë të menaxhoni çështjet tuaja ekonomike në mënyrën më të mirë të mundshme .Shpesh në lidhje me Neptunin, mund t’ju frymëzojë me zgjidhje gjeniale për të rritur të ardhurat tuaja ose për t’ju ndihmuar të gjeni paqen e mendjes në lidhje me ecurinë e financave tuaja.

Luani

Edhe këtë vit yjet ju sugjerojnë të moderoni shpenzimet tuaja . Do t’ju duhet të keni një fond rezervë për çdo eventualitet dhe çdo ngjarje të paparashikuar, gjithmonë duke u fshehur me Uranin dhe Saturnin e pafavorshëm.Megjithatë, viti 2022 premton një gjendje ekonomike dukshëm më të favorshme se viti i kaluar. Me shumë mundësi midis majit dhe tetorit dhe nga dhjetori e tutje do t’ju vijnë disa lajme të mira.

Virgjëresha

Kujdesi do të vlejë dyfish por edhe trefish në sferën delikate ekonomike. Kundërshtimi i Jupiterit dhe Neptunit këshillon vëmendjen maksimale ndaj kontratave (pra kreditë por edhe investimet, si ato financiare ashtu edhe ato të pasurive të paluajtshme), klauzolat dhe gjithçka që rrotullohet rreth botës ligjore dhe burokratike.

Peshorja

2022 mund të përfshijë disa shpenzime, sepse nuk duket të jetë një vit shumë i favorshëm për të rritur të ardhurat tuaja.Tregohuni të kujdesshëm me investimet dhe kreditë. Do të jetë më mirë të bëni blerje duke llogaritur vetëm ato që mund të shpenzoni dhe të shmangni kreditë.

Akrepi

Do t’ju duhet të vlerësoni me kujdes shpenzimet që lidhen me burokracinë, të kontrolloni daljet dhe të vendosni një diferencë të caktuar për të papriturat , që do të mbeten faktori i panjohur më tinëzar i figurës suaj astral. Jini largpamës dhe mendjemprehtë dhe mund të bëni disa marrëveshje të shkëlqyera .

Shigjetari

Ky vit do të jetë shumë i mirë për financat tuaja. Do të ketë vështirësi dhe sfida të cilat në fund do të mund t’i arrini me sukses. Gjithashtu do t’iu duhet të hartoni një plan përsa i përket shpenzimeve tuaja.

Bricjapi

Ky vit do t’ju ndihmojë të përfitoni nga favore astral që janë të shkëlqyera për para, por edhe në shënjestër të shpenzimeve të papritura, të cilat, s’ka nevojë të thuhet, me shumë gjasa do të kenë të bëjnë me shtëpinë, familjen dhe fëmijët tuaj . Në përgjithësi, megjithatë, duket se viti 2022 do të jetë një nga ato vite të rralla në të cilat të ardhurat mund të tejkalojnë shpenzimet: lënia mënjanë e një shume duket thuajse një ëndërr e ndaluar këto ditë, por nëse je i aftë në pikën e duhur, mund të kesh sukses edhe në biznes. .

Ujori

Ju dhe paratë , në një marrëdhënie që është e thjeshtë në qëllime dhe stil, por në realitet po aq e ndërlikuar sa një histori e gjatë e pafund me një pjesëtar të familjes që nuk është shumë i lakueshëm. Dhe sipas të gjitha gjasave në vitin 2022 do të përjetoni një alternim interesant, por që do t’ju bëjë të flisni për një stabilitet më të madh.Pavarësisht nga e papritura, llogaritë tuaja do të përfundojnë në ekuilibër apo edhe në një avantazh të qartë .

Peshqit

Eshtë e mundur që paratë të vijnë papritur , që të ardhurat tuaja të rriten ose të gjeni mënyra për të ulur shpenzimet tuaja. Ju duhet të përballeni me një angazhim të rëndë financiar për arsye familjare, do të mund të gjeni çmimin më të mirë dhe mundësinë më të mirë, pa u kursyer në cilësi!

Previous articleBehigje apo Beatrix, reagon Antigona dhe Albani, ja si quhet!
Next articlePaolo Fox dhe horoskopi premtues i datës 4 janar