Shpresoni, ikni, fluturoni: Arsyeja pse yjet ju sugjerojnë të përqendroheni në muajin tetor.

Ka momente në të cilat yjet vërtet na japin më shumë mundësi, në të cilat shanset që kemi për të marrë diçka, ose thjesht për të përmirësuar situata të caktuara, janë absolutisht më të shpeshta. Tetori do të jetë një kohë e tillë, një muaj në të cilin vërtet mund të përpiqeni të kërkoni fatin tuaj për diçka më të mirë.

Pse? Sepse katër planetë do të fillojnë përsëri: Plutoni (i 6 -ti), Saturni (i 11 -ti), Jupiteri dhe Mërkuri (i 18 -ti). Shumë energji përsëri në rrugën e duhur, por që nuk duhet të humbni, që mund të mësoni të përdorni për të zgjidhur, për t’u bërë më mirë. Si dhe kur ju tregojnë yjet.

Pasuri të një natyre praktike dhe profesionale në dukje nëse jeni Demi, Virgjëresha ose Binjakët, sepse këto do të jenë shenjat që do të jenë në gjendje të përfitojnë nga rifillimet për të shprehur optimizmin dhe dëshirën për të ndërtuar, se ata do të ndihen më të përfshirë me gjithçka që duhet krijuar, organizuar.

Për Luanin, Gaforren, Ujorin, Shigjetarin, nga ana tjetër, do të bëhet më e lehtë të merresh me njerëzit, të kuptosh atë që bëjnë dhe të besosh atë që premtojnë, në mënyrë që të regjistrojë një përmirësim të ndjeshëm në të tashmen, dashuritë dhe ndjenjat në lidhje.

Por do të ketë gjithashtu shenja që këto fenomene do të përjetojnë  një nivel të brendshëm, duke përfituar nga një qartësi e sapoardhur e shpirtit, duke u ndjerë më të fortë sepse janë më të vendosur për të shprehur idetë dhe drejtimet. Kush jam unë? Bricjapi, Peshorja dhe Akrepi.

Komunikimet, shkëmbimet dhe sqarimet që janë përfundimisht më të rrjedhshme dhe më të lehta në sy për Dashin dhe më në fund Peshqit që do t’i perceptojnë këto ndryshime pak më pak, por që e dinë se Jupiteri, nga ky moment, fillon i jep një pasuri që është e destinuar të zgjasë për disa muaj ..

Previous articleDita e fundit e muajit shtator vjen kështu sipas Paolo Fox!
Next articleReagon për herë të parë pas ngjarjes nëna e Aldi Ramës në Facebook