Shenjat e horoskopit që bëjnë çiftin perfekt

1-Virgjëresha-Bricjapi

Këto dy shenja kuptohen shumë mirë me njëri-tjetrin dhe kanë të ardhme së bashku.

Personat e shenjës së virgjëreshës janë misteriozë dhe nuk bëjnë premtime, ndërsa bricjapët janë të hapur ndaj gjërave që duan në jetë. Bricjapët janë ambiciozë, gjë që e kanë të përbashkët  me virgjëreshën. Të dy duan suksesin dhe kjo gjë i shtyn të formojnë çiftin perfekt.

2-Peshorja-Binjakët

Peshorja karakterizohet si shenja  që nuk rri dot pa dashuri. Ndërsa binjakët duan shumë që ta kenë atë në jetën e tyre. Binjakët janë të pavendosur, prandaj balancën e duhur e gjejnë te peshorja, e cila njihet për zgjidhjen e situatave të rëndësishme. Të dy janë optimistë dhe kjo gjë i lidh shumë me njëri-tjetrin.

3-Dashi- Shigjetari

Të dy janë shenjat e zjarrit dhe kuptohen që kur e shikojnë njëri-tjetrin në sy. Pasionantë të lindur, plot dëshirë për të shijuar jetën. Gjëja që i lidh më shumë është dëshira për t’u argëtuar. Rutina i vret të dy, prandaj si çift do shkonin shumë. Fakti që i kanë dëshirat e njëjta, i shtyn të mos tradhëtojnë, karakteristikë që e kanë të dy.

Previous articlePse shumica e çifteve ‘ngecin’ në fazën e 3-të të lidhjes?
Next articleMjeku i famshëm Kadri Venkatesh tashmë në Tiranë për të gjitha problemet me syrin në Spitalin Amerikan 3