Sekretet e bukurisë nga ikona Nicol Kidman

Është e njohur për lëkurën e fytyrës së saj, si të një kukulle prej porcelani.

Tashmë në moshë 49-vjeçare, Nicole Kidman ka lëkurën e një vajze të re.

Lëkura e fytyrës sipas Kidman është një pjesë shumë e rëndësishme për femrat dhe kujdesi për të duhet të jetë maksimal.

Rutina e kujdesit ndaj lëkurës për aktoren australiane është përdorimi i kremit mbrojtës kundër diellit me SPF 50 çdo ditë, në dimër dhe në verë. “Që kur kam qenë një vajzë e vogël, mami im më ka mësuar se sa e rëndësishme është të mbrosh lëkurën nga rrezet e dëmshme të diellit.

Me kalimin e viteve e mësova që kjo gjë është me të vërtetë shumë e rëndësishme”, është shprehur Kidman për DailyMail.

Previous articleParashikimi i yjeve për të gjitha shenjat nga Paolo Fox
Next articleTre rregullat e arta për të disiplinuar një fëmijë