Receta e pijes së Krishtlindjeve që nuk duhet të mungojë në tryezën tuaj

Një recetë e thjeshtë dhe shumë e shijshme me përbërës që të gjithë i kemi në shtëpi.

  • 2 gota qumësht soje (aromë origjinale ose vanilje)
  • 1/4 lugë çaji karafil
  • 1/4 lugë çaji arrëmyshk
  • 1/2 lugë çaji kanellë
  • 1/3 filxhan raki
  • 2 1/2 lugë çaji shurup panje

Përzieni  të gjithë përbërësit së bashku, shtonii disa copa akull dhe  vendosni brenda gotës një shkop kanellë për dekorim.

Na besoni se do t’i mahnisni të gjithë!

Previous articleLista se çfarë duhet të bëjmë para se të festojmë Vitin e Ri
Next articleMartesë në moshë të re?Dëgjoni këto këshilla njëherë