Nuk je Shqiptar nëse nuk bën edhe ti këto gjëra tipike Shqiptare

Një shqiptar patjetër ka bërë një nga këto gjëra të listuara më poshtë. Sjellja dhe përqasja që ne kemi ndaj këtyre objekteve, lidhet kryesisht me atë që kemi trashëguar nga prindërit apo nga gjyshërit, të cilët duke i patur gjërat me pakicë kanë qenë të detyruar të kursejnë për të bërë ekonomi.

Në çdo familje ka dhjetëra qese plastike që përdoren për ushqime, rroba, për të mbajtur sa e sa qese të tjera po ashtu. Kavanozët apo shishet që blejmë në market, ne nuk i hedhim po ia gjejmë vendin duke i mbushur përsëri.

1- Dy byrekë dhe dhallë për mëngjes

2- Shishet e pijeve freskuese i përdorim për ujë

3- Sherr para kamerierit për lekët e kafes

4- Bakllava për çdo rast feste

5- Qese plastike për të mbajtur rroba, ushqime e çdo gjë tjetër

6- Kavanozi i reçelit përdoret për turshi, kripën, apo sheqerin

7-Buka është baza në tryezë, pavarësisht llojit të ushqimit

8- Dasma nuk quhet e tillë, nëse nuk të ngopet syri.

Previous article(Ekskluzive) Big Brother VIP? Zbulohet reality show ku do te marre pjese Riselda Sejdija
Next articleLlojet e njerëzve që duhet t’i largoni patjetër nga jeta juaj