Mënyrat më të pazakonta që të famshmit zgjodhën për të humbur peshë shpejt

1.Natalie Portman

Për të luajtur një balerinë pa probleme me peshën, Natalie duhej të ishte rreth 40 kilogramë. Dieta e saj nuk ndryshonte shumë nga ajo e karakterit të saj: gjysmë grejpfrut, një karotë dhe disa bajame. Megjithatë, një Çmim Akademie ia vlen, apo jo?

2.Beyonce

Beyoncé refuzoi të hante ushqim të fortë për hir të humbjes së peshës  për rolin e saj në Dreamgirls. Për dy javë, ajo pinte vetëm ujë me lëng limoni, piper të kuq dhe shurup panje, ndonjëherë duke shtuar perime të freskëta në krye. Rezultati ishte mahnitës, por këngëtarja rrëfeu se nuk do të guxonte të provonte përsëri këtë eksperiment.

3.Reese Witherspoon

Reese iu drejtua një diete popullore të bazuar në ushqimin e foshnjave për të qenë në formë pas lindjes. Sekreti është i thjeshtë: ushqimi i pastruar tretet lehtë, ndërsa madhësia e porcionit nuk do t’ju lejojë të hani shumë.

4.Anne Hathaway

Roli i një punëtori të fabrikës që vdiste nga TB në Les Miserables kërkonte pamjen përkatëse. Anne duhej të bënte një dietë me jo më shumë se 500 kalori energji të dhënë. Ajo e la veten të hajë jo më shumë se 2 ushqime bollgur të thatë, disa rrepka dhe pak humus çdo ditë. Aktorja gjithashtu qesh kur kujton se që kostumi Catwoman ti bënte, ajo duhej të hante vetëm “lakër jeshile dhe pluhur”.

5.Christina Aguilera

Këngëtarja thotë se ha në mënyrë të pazakontë: çdo ditë ajo konsumon diçka krokante, të butë, të nxehtë dhe të ftohtë. Ushqimet gjithashtu duhet të jenë me të njëjtën ngjyrë – nëse të hënën ajo ha të bardhë, atëherë do të jetë lakër jeshile, fasule të bardha dhe gjizë. Është e vështirë të dyshosh në efikasitetin e një diete të tillë kur shikon trupin e saj të mrekullueshëm.

6.Madonna

Si do të dëshironit të dukeshit në të 58-at? Si Madonna, ne mendojmë. Këngëtarja është në formë të mahnitshme. Kjo sepse ndërsa të tjerët presin kaloritë, ajo i përjashton ato plotësisht. Dieta e Madonnës bazohet në supozimin se ajri është i mjaftueshëm për të mbështetur aktivitetin e trupit tonë. Ajo gatuan ushqim, por nuk e ha: thjesht e nuhat atë dhe nuk ha asgjë tjetër përveç supës me ujë të kripur. Madonna sigurisht që nuk jeton kështu gjatë gjithë kohës, por e përdor këtë metodë sipas nevojës.

Previous articleFraza që prindërit përdorin që mund të shtyjnë një fëmijë të kërkojë terapi psikologjike në të ardhmen
Next articlePse keni tendencën të zgjidhni të njëjtin lloj partneri?