Keni parë ndonjëherë pica prej floriri?

Margerita e Artë, e bërë nga “Pizza Design Co” në Parramatta, ka të gjithë përbërësit e zakonshëm (salcë, domate të vogla, djathë dhe borzilok), por i shtohen fletë floriri 24-karatëshe pasi piqet.

Pica do të mund të porositet për 50 dollarë

Por, Australia nuk është e para që bën një picë të artë. “Furra e Artë” në Tokio shet një picë floriri për 108 dollarë, ndërsa një piceri në Maltë mban rekordin për picën më të shtrenjtë në botë (400 dollarë).

Previous articleSekretet e bukurisë së femrave Italiane
Next articleStudimi:1 në 5 persona të lidhur kanë dashuri të fshehtë për dikë tjetër