Ka çmëndur çdo amvise.Ëmbëlsira me dy përbërës për dy minuta

•Shpejtësia e përgatitjes dhe shija e përsosur do t’ju befasojnë menjëherë!

Për 2 minuta:

E thjeshtë

Për një person

PËRBËRËSIT:

2 banane

200 gr mjedra (apo pemë të tjera sipas dëshirës).

•Bananet e ftohura mirë grini në rrathë të vegjël dhe futni në blender, shtoni mjedrat e ftohura dhe përzieni.

•Përbërjen e krijuar nxireni në gota për akullore dhe sipas dëshirës zbukuroni me gjethe të freskëta mente, shurup mjedre dhe me fruta të thata të grira imët.

Kjo është e gjitha!

Previous articleSodë në shampon e flokëve?Pse?
Next articleÇfarë tërheq vërtet femrat tek meshkujt?