Instagramin është “parajsa” për këtë kategori njerëzish.Ja pse

Një ekip studiuesish nga Univeristeti i Drexel kanë zbuluar se shumë persona kanë gjetur Instagramin si një vend ku konfesohen për eksperiencat e tyre mbi problemet mendore e fizike.

Ndarja e fotove cilësohet si më e lehtë dhe më e pa dhimbshme për njerëzit me probleme dhe kjo formë të shprehuri është një formë kurimi për çrregullimet, thuhet në studim.

Ky i fundit gjithashtu zbuloi se personat që kërkonin ndihmë apo mendim për çrregullime në ushqyerje apo lidhje dashurie, kishin më shumë probabilitet për të marrë suport nga njerëzit.

Previous articleGjërat që nuk duhet t’ia tregoni njeriu!
Next articleLajm i mirë për beqaret!Lexoni për çfarë bëhet fjalë