Familjet mbretërore kanë halle njësoj si ne. Ja disa sekrete

1. Princesha Diana u quajt ashtu prej një tjetër Lady Diana Spencer nga shekulli i tetëmbëdhjetë.

Ishte një Zonja Diana  nga shekulli i tetëmbëdhjetë që kishte një fat të ngjashëm dhe gjithashtu supozohej të martohej me Princin e Uellsit. Në vend të kësaj, ajo u martua me Lordin John Russell, i cili më vonë u bë Duka i katërt i Bedford. Ajo vdiq në moshën 25 vjeç.

2. Mbretëresha vendos të njëjtin manikyr që kushton vetëm 11 dollarë.

Mbretëresha Elizabeth ka veshur manikyrin e thonjve Essie që nga viti 1989. Kushton vetëm 7.99 £ (11.00 dollarë) dhe kënaq plotësisht shijen e saj sepse “llaku klasike rozë e zbehtë është zbukuruar me një përfundim delikate dhe të pastër”.

Kate Middleton gjithashtu shijon produktet Essie dhe tregon se të jesh me stil nuk do të thotë të blesh gjëra të shtrenjta gjatë gjithë kohës.

3. Princi Filip në fakt nuk ishte aspak britanik.

Edhe pse Princi Filip ishte anëtar i familjes mbretërore, ai lindi në Greqi, në familjet mbretërore greke dhe daneze, por kur ishte 18 muajsh, ata u internuan nga vendi.

Pas luftës, Filipi mori lejen për t’u martuar me Elizabetën dhe braktisi titujt e tij grekë dhe danezë.

4. Meghan Markle duhej të bënte ndryshime të mëdha në stilin e saj të jetesës pas fejesës.

Nëse martoheni me një anëtar të familjes mbretërore, duhet të ndiqni disa formalitete dhe rregulla të pashprehura. Meghan Markle duhej të fshinte të gjitha llogaritë e saj në mediat sociale pas fejesës. Gjithashtu, ajo nuk mund të bëjë më selfie me fansat.

Kodi i saj i veshjes duhet të jetë gjithashtu më i rreptë. Për shembull, ajo nuk mund të veshë xhinse të grisura .Për më tepër, ajo nuk mund të kthehet në karrierën e saj të aktrimit.

5.Vajza e Meghan dhe Harry u quajt Lilibet pas Elizabeth II.

Nofka Lilibet dikur i përkiste Mbretëreshës Elizabeth kur ajo ishte thjesht e vogël dhe nuk mund ta shqiptonte emrin e saj siç duhet. Por emri u mbërthye dhe të afërmit filluan ta përdorin atë.

Harry dhe Meghan vendosën t’i japin emrin vajzës së tyre për nder të gjyshes së tyre: “Gjatë asaj bisede, ajo ndau shpresën e tyre për t’i vënë emrin vajzës së tyre Lilibet në nder të saj. Nëse ajo nuk do të ishte mbështetëse, ata nuk do ta kishin përdorur emrin. “

6.Princesha Diana kishte një mesazh të fshehtë për Charles të pikturuar në thembrat e këpucëve të saj të dasmës.

Këpucët e dasmës së Dianës ishin të veçanta në shumë mënyra. Së pari, ajo kishte gjatësi të njëjtë  me Çarlsin, kështu që Diana vendosi të vishte këpucë me taka të ulëta për të mos u dukur më e gjatë se burri i saj i ardhshëm.

Së dyti, këpucët kishin më shumë se 500 xixa dhe 100 perla. Por ata fshehën edhe një mister. Në thembrat e këpucëve, ajo kishte shkronjat C dhe D të pikturuara mbi to me një zemër të vogël që simbolizonte dashurinë e saj për Charles

Previous articleYjet paralajmërojnë:Ruhuni nga miqtë!Me cilat nga shenjat e kanë ?
Next articlePas ndarjes nga Eros Grezda, Oriola Marashi kapet mat ne Mykonos me nje personazh te famshem