Fakte interesante rreth njerëzve të famshëm në botë

E dinit ju që:

•Elvis Presley.

Të afërmit e Elvis Presley janë ish-presidenti Abraham Lincoln dhe Jimmy Carter.

•Albert Einstein.

A e dinit se gjumi bën mirë për trurin tuaj? Shkencëtari flinte 10 orë gjumë.

•Sophie Turner.

Aktorja e ‘Game Of Thrones’ ka aftësi për të bërë ‘beatbox’.

•Barack Obama.

Ish-presidenti i Amerikës është fans i librave të Harry Potter. Ai ka lexuar të gjithë librat e tij.

•Leonardo DiCaprio.

Emri i aktorit vjen nga emri i Leonardo Da Vinci. Kur nëna e tij ishte shtatzënë, ajo ndjeu shkelmin e parë të Leonardo DiCaprio ndërkohë që ishte duke parë një pikturë të Leonardo Da Vinci.

•Taylor Swift.

Kur këngëtarja ka qenë në moshë të vogël, ka jetuar në një fermë ku mbillnin pemë posaçërisht për festen e Krishtlindjeve.

Previous articlePesë mënyra për të qetësuar një bebe që qan
Next articleSyri.net merr drejtorin e ABCnews.al?