Arsyet e mrekullueshme e të qënit femër

Vajzave u lejohet te qajne

Vajzat nuk kane probleme me shprehjen e emocioneve te tyre dhe mund te qajne kur te duan dhe si te duan. Ndryshe nga meshkujt, nuk u duhet fare te bejne si te forta dhe te shprehin emocionet kur jane te lumtura apo te deshperuara.

Vajzat mund ta rregullojne gjatesine duke veshur taka.

Eshte nje tjeter avantazh i takave. E disa prej ketyre takave mund te jene mbi 10 cm per te kompensuar gjatesine qe nuk ua kane dhene gjenet dhe natyra. Ndersa meshkujt duhet  te mesohen ta perballojne jeten me centimetrat qe kane!

Vajzat mund te bejne me shume se nje gje ne te njeten kohe.

E kjo ne fakt eshte e provuar edhe shkencerisht. femrat mund te flasin ne telefon, te gatuajne, te mbajne syte te femijet dhe te lyejne buzet me buzekuq ne te njejten kohe. Po te ishte per meshkujt…telefoni do ishte ne furre, femijet duke qare per ushqimin, ndersa meshkujt duke pare TV me kembet perpjete.

Femijet duan vajzat

Zakonisht kur nje mashkull perpiqet te behe per te qeshur nje femije, femija ia plas te qarit. Kur shohin nje femer, u ndrin fytyra dhe nisin te qeshin e te perkedhelen. Femijet bejne dallimin e dashurise dhe perkujdesjes, ndaj dhe zgjedhin femrat.

Fuqia e vajzave mbetet e vertete

Femrat jane ato qe kane fuqine e vertete. Historia ka treguar qe pas cdo mashkulli te pushtetshem, fshihet nje femer e fuqishme.

Vajzat mund te bejne modele flokesh pa fund.

Kane mundesi te jene te ndryshme perdite. Bishtat, kapeset, krehjet, ngjyrat cdo gje mund te ndryshoje duke i bere te bukura e terheqese.Ndersa nje mashkull ka friken e tmerrshme…te mos mbetet pa floke

Previous articleParashikimet shenjë për shenjë pa përtesë nga Paolo Fox
Next articleSi të mbani mend gjithçka lexoni dhe mësoni