Kryefjala Logo

Shqipëri – Hungari , kuqezinjtë favorit për fitore , ja shanset…

2 vite më parë

Pas humbjeve të rënda të mesjavës, si Shqipëria ashtu edhe vizitorët Hungaria do të luftojnë të qëndrojnë në garë për një vend të play -offit kualifikues të Kupës së Botës gjatë takimit të sotëm.

Shqipëria do të luajë sot kundër Hungarisë, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e Botërorit. Një ndeshje që duhet fituar doemos nga tanët për të qëndruar ende në lojë për objektivin “kualifikim. Pas humbjes 4-1 kundër Polonisë shpresat e kuqezinjve janë venitur, megjithatë me interes pritet të shihet dhe ndeshja e sotme.

Bastet favorizojnë tanët me koeficientin 2.8, ndërsa fitorja e hungarezëve vlerësohet me koeficient 2.85. Barazimi vlen 2.84. Kjo ndeshje do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena” dhe do të startojë në orën 18:00

Hungarezët “morën një mësim të mirë” në vendin e tyre nga një skuadër e shfrenuar e Anglisë, kështu që asnjëri nuk mund të përballojë të japë terren në Arena Kombetare.

 

 

Sidoqoftë, ata tani udhëtojnë për në Tiranë të mbyllur në pikët me polakët dhe vetëm një përpara nikoqirëve të tyre, kështu që të paktën një barazim është thelbësor për të mbajtur përpjekjen e tyre për të përfunduar nënkampionët e grupit

Të ngjashme