Kryefjala Logo

Per here te pare, Kampion i Botes:zbuloni boksierin shqiptar

3 vite më parë

0FB25A35 020D 46B2 ACCB 1852B4DBB2F5
Boksieri shqiptar Robin Krasniqi ka arritur të mposhtë me nokaut Dominic Boesel pas tre raundesh.

Sipas Top Channel, Krasniqi bëhet shqiptari i parë kampioni i parë i botës. Ai do të mbajë titujt në IBO dhe WBA përkohësisht.

Robin Krasniqi ka 51 fitore dhe 6 humbje,  prej tyre 19 me nokaut. Boesel para këtij takimi kishte 30 fitore dhe vetëm një humbje, duke e pësuar tani të dytën në karrierë.

1E53B83A DF0E 4019 A9DA 195EB631040B

Të ngjashme