Kryefjala Logo

Ndërron jetë në moshë të re arbitri shqiptar. Vuante nga një sëmundje e pashërueshme

2 vite më parë

Sporti shqiptar sot ka humbur një tjetër figurë të saj. Lajmi i trishtë vjen nga radhët e basketbollit ku njoftohet se ka ndërruar jetë arbitri Daniel Aliaj.

Aliaj ka ndërruar jetë në moshën 24-vjeçare, ndërsa mësohet se vuante nga një sëmundje e pashërueshme.

37A9518D 76DE 4AC3 9E22 07AB48FE6F27

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=173&loc=https%3A%2F%2Fgazetamapo

Lajmin e bëri publik Federata Shqiptare e Basketbollit me anë të një postimi në “Facebook” ku arbitrin e vlerësojnë si një djalë i cili ishte shumë energjik dhe kishte shumë ambicie.

NJOFTIMI I FEDERATËS SHQIPTARE TË BASKETBOLLIT
“Një lajm i trishtë që kurrsesi nuk do donim të ndanim , ndërron jetë Daniel Aliaj në moshën 24 vjeçare.

Dhimbje për familjen, dhimbje për shoqërinë dhe për komunitetin e basketbollit që e njohu së fundmi si gjyqtar.

Djali energjik dhe me shumë dëshira për të avancuar në gjykimin e ndeshjeve, ambicioz duke ndjekur kolegët e tij më me eksperiencë!

Sa shumë kishe për dhënë akoma Daniel!

Qofsh i parajsës , i përjetshëm kujtimi yt!”

Të ngjashme