Kryefjala Logo

Ndalohet ndeshja Shqiperi-Poloni: Pas pesimit te golit,tifozat godasin lojtaret e Polonise

12 Tetor, 2021 | 10:35 pm

Ajo qe dukej si nje ndeshje model sot midis Shqipris dhe Polonise eshte kthyer ne nje arene shishesh.

Pa shkuar ne minuten e 80-te,Polonia ka ndeshkuar Shqiperine me gol dhe gjate festimit te golit lojtaret e Polonise jane goditur me shishe dhe sende te tjera nga tifozat e pranishem ne stadium.

I menjehershem ka qene reagimi i skuadres Polake ku jane terhequr menjehere per ne dhomat e zhveshjes dhe arbitri ka ndaluar lojen.

Ende nuk behet me dije si do te vazhdoje pasi anullimi i ndeshjes do te ishte fatale per Shqiprin qe enderron Kupat e Botes.

Fatkeqsisht ky eshte nje episod shume i shemtuar i tifozeve qe penalizojne ekipin dhe sjellin nje imazh te shemtuar te Shqiperise.

Nje denim nga UEFA do te ishte fatale.

Të ngjashme