Kryefjala Logo

Myrto Uzuni rekord legjionarësh kuqezi, “goleadë personale” me 6 gola në Hungari

20 Shtator, 2021 | 12:09 pm

Ferencvaros ka fituar 0-9 me FC Hatvan në një ndeshje për Kupën e Hungarisë gjatw mbrembjes se djeshme. Për kampionët e vendit, 6 gola i ka shënuar Myrto Uzuni.

Futbollisti i Kombëtares ka bërë një ndeshje perfekte, duke vendosur një rekord absolut për shqiptarëve që luajnë jasht vendit sa i takon golave. Në këtë ndeshje Uzuni rikonfirmon se shërbimet e tij janë shumë të nevojshmë për hungarezët e Ferencvaros që pas nëntë golave nuk e diskuton kalimin në ndeshjen e kthimit.

Beratasi ka shënuar në minutat 34, 40, 50, 59, 77 dhe 82. Sfidë për t’u mbajtur mend për shqiptarin, që tregon cilësi absolute me një paradë golash në Hungari.

Të ngjashme