Florian Marku ia del në Londër, mban fjalën duke u shpallur kampion bote pasi mundi Prodan

Florian Marku u shpall kampion bote ne versionin IBF. Ai mundi me pike dhe jo me knock-out sic paralajmeroi, boksierin ukrainas Prodan.

Ai mbetet i pamposhtur kundrejt 9 fitoreve dhe 1 barazimi te diskutueshem. Mark fitoi titullin me keto pike : 99-91 Prodan, 97-93 Marku , 96-94 Marku

Para dy ditesh lushnjari dha nje show teksa sulmoi ne konferencen e shtypi Prodan teksa ky i fundit ironizonte dhe mbante nje qendrim prej “gangsteri” sipas Markut. Megjithate

Previous articleArbana Osmani nuk ia përton komentueses: “Vishesh si me ken tu shku me rujt lopët”
Next articleKozak nuk ndalet: “Shpërblim 10 mijë euro kush jep vendndodhjen e Fabio Dushkut”