FIFA reagon ashpër pas incidenteve në ndeshjen Shqipëri – Poloni: “Të neveritshëm…”

Soccer Football - World Cup - UEFA Qualifiers - Group I - Albania v Poland - Arena Kombetare, Tirana, Albania - October 12, 2021 Albania fans fans clash with Police during the match REUTERS/Florion Goga

FIFA aktualisht po analizon raportet e dërguara mbrëmjen e djeshme mbi sfidat eliminatore të Botërorit në mënyrë që të marrë vendimit më të përshtatshme.

“FIFA dënon me forcë incidentet në sfidat Angli-Hungari dhe Shqipëri-Poloni dhe do të donte të deklaronte se ky qëndrim është i vendosur në refuzimin e çdo forme të dhunës, si dhe çdo lloj diskriminimi ose abuzimi.

FIFA ka një qëndrim shumë të qartë, zero tolerancë ndaj sjelljeve të tilla të neveritshme në futboll”, thotë FIFA.

Previous articleIsh banorja e Big Brother, se shpejti nene per here te dyte
Next articleNëqoftëse i mbani këto sekrete partnerëve me të drejtë mund të kërkojnë të ndahen.