Kryefjala Logo

Vrasja e TuPac dhe dëshmia e re tronditëse. Diddy pagoi një milion dollarë për të zhdukur rivalin e tij…

12 Tetor, 2023 | 8:34 am

Njeriu i akuzuar për vrasjen e Tupac Shakur ka treguar fakte shokuese. Sipas tij ylli i hip hopit P.Diddy orkestroi dhe pagoi 1 milion dollarë për vrasjen e reperit të famshëm.

Keefe D, i cili u paraqit në gjykatë në Las Vegas për vrasjen dje, ka pohuar disa herë se Diddy – emri i vërtetë Sean Combs  i kërkoi atij që të “hiqte” qafe TuPac dhe shefin e etiketës diskografike Suge Knight.

Përfaqësuesit e reperit P.Diddy nuk komentuan asgjë kur u pyetën në lidhje me akuzat, por më parë Combs i ka hedhur poshtë pretendimet se ai ishte i përfshirë në vdekjen e Tupac.

 

Të ngjashme