Kryefjala Logo

Video virale e vajzës së dehur mbush rrjetin, reagon Fatma: U jargosën si qurre!

1 vit më parë

Ditën e sotme ka qarkulluar një video ku dy djem ngacmonin një vajzë të dehur në një club në Tiranë. Ndonse ka patur shumë website që kanë publikuar videon, Fatma Haxhialiu është nga të paktat personazhe që ka reaguar kundrejt këtij rasti.

Nëpërmjet një postimi në Instagram gazetarja shkruan:

“Po shikoj një video qe është bere lajm ne disa portale vërdallë; një vajze ne pub qe dukshëm duket e dehur dhe jo koshiente nga gjuha e trupit dhe dy qenie amorfe se burra nuk u them dot që i jargosen si qurre!

Ku është lajmi këtu, ta zëmë se kjo goca me koshience të plotë ka dalë me dy tipa e puthet në një pub…ku është lajmi këtu? Ku është lajmi këtu, perverse te denoncohen këta jargët që nxjerrin video pa miratimin e saj dhe që ndër të tjera duhen denoncuar se është qartazi abuzim me një person të dehur dhe jo koshient.

Pse mbillni këtë lloj vreri duke shpërndarë në formë lajmi imazhet e një vajzë nën titujt bombastik; vajza treshe në mes të pubit, shikoni çfarë bën vajza!

Pra vajza, kjo imorale që bën veprime të turpshme, ndërkohë dy derrat e neveritshëm nuk përmenden askund!! Lere me pastaj i treti, shoku qe ka bere videon me këtë qellim!!! Uroj te dëgjoj se shpejti për arrestin tuaj!!!

Vajza te dashura, denonconi, denonconi, denonconi, e para, e dyta; kujdes me ke dilni, zgjidhni shoqet apo shoqërinë, kush te do nuk te le viktime e gallatës se dy shtazëve rastësore!!!!

Nqs do dilni vetëm, sigurohuni te pini aq sa të jeni të ndërgjegjshme dhe te keni nen kontroll situatën dhe gjithçka tjetër, sepse nuk i zihet besë askujt. Ndjej keqardhje qe e them këtë por ja qe për fat te keq këtu ende fajësohet viktima dhe faji është i viktimës. Ps; vajza është ne shok psikologjik dhe ka tentuar vetëvrasjen! Uroj te ndihen me mire mediat dhe te gjithe ata qe vollën sa munden neper komente!”

Të ngjashme