Kryefjala Logo

Venera Lumani i kërkonte llogari për muzikën turbo folk, pas disa vitesh Flori i përgjigjet me këtë video…

25 Korrik, 2023 | 10:40 am

Dikur në emisionin “E diela shqiptare” është bërë një emision ku në qendër ka qenë Flori Mumajesi dhe kritikat për muzikën e tij turbo folk. Asokohe Flori ka debatuar ashpër me Venera Lumanin e cila i kërkonte llogari sepse ai futi muzikën turbo folk në muzikën shqiptare dhe përgjigjia e Florit ishte shumë e thjesht “ do të të vijë koha edhe ty”… Dhe kaq ka mjaftuar që kantautori të bëjë një kolazh me këngët e fundit të këngëtares, ku ndihen qartësisht elementë të tillë muzikor në këngët e reja të saj.
“Faji im apo çështje kohe” shkruan Flori në këtë video që ka postuar në rrjetet sociale.

 

Të ngjashme