Vazhdon Iliri per Moniken:”Nuk e kam pare kurre si finaliste,nuk ke çfare ti komentosh”

9 muaj më parë

Ilir Shaqiri vazhdon te kujtoje historine e komplikuar qe pati me Monika Lubonjen.

Se fundmi i ftuar ne “Breaking” Top News nder te tjera ndaloi edhe tek raporti me Moniken duke u shprehur se nuk e ka pare kurre si finaliste edhe pse ky i fundit u perpoq ta terhiqte ate me vete drejt finales.

“Nuk e kam parë kurrë si finaliste. U përpoqa ta tërhiqja drejt finales, pasi nga dinamikat e ndodhura në shtëpi thosha e meritonte. Por këtë gjë e vendos publiku, jo unë. E stresuan parashikimet e mia dhe krijonin një linjë diskutimi. Jemi kukulla të një formati shumë të famshëm dhe nëse do bënin atë që bënte Monika, që unë e zgjova, do ishim kukulla të gjumit dhe rehatisë”, u shpreh ai.

Pas deklarates se Monikes pak dite me pare ku ajo tha se per Ilirin ajo ishte ‘lezeti’ i BBV ai tha:

“Monika nuk është akoma në shinat e arsyetimit, nuk ke çfarë t’i komentosh”

Të ngjashme