Kryefjala Logo

“Urime vdekjen gazetar…”, Fero habit me deklaratën ndaj gazetarit që humbi jetën

28 Dhjetor, 2023 | 2:01 pm

Media e Kosovës ka mbajtur sot zi për ndarjen e papritur nga jeta të gazetarit Arton Turkaj. Turkaj ka ndërruar jetë dje në orët e mëngjesit, si pasoj e një ataku kardiak.

Ndonëse kolegët, të afërmit dhe dashamirësit po e përjetojnë me dhimbje të madhe ndarjen nga jeta të gazetarit, ish-reperi Fero ka bërë një reagim shokues.

Duket se nga të gjithë, humori i gazetarit të ndjerë, nuk i ka pëlqyer aspak Feros, tashmë një predikues i fesë islame. Artani shkruante në Facebook:Urime Krishtlindjet, ua boft Allahu kabull.

Fero e ka ironizuar në mënyrën më të rëndë madje duke u shprehur ‘i lumtur’ për vdekjen e tij.

“Urime vdekjen gazetar, kalofsh mir sonte në varr”- shkruan Fero.

68E07EED 8608 46EC 895C 67871B501206

488A0F70 0712 4282 B3D6 DCBC7BB1301D

Të ngjashme