Trupat e plazhit sot dhe dje… Ikonat VIP që nuk harrohen

1 javë më parë

Kur vjen vera gjithë fiksimi jonë është të rrëmojmë në fotot e vajzave të showbizit për të parë se sa në formë janë, apo çfarë rroba banjosh kanë veshur. Figurat publike janë gjithnjë në qendër të vëmendjes sidomos gjatë sezonit të verës. Në ditët e sotme ka shumë variacione se si të dukemi bukur e të jemi në formë por pas viteve ‘90 edhe 2000 gocat e ekraneve nuk dinin se ç’ishte fotoshop, faceapp.
Ja cilat janë vajzat dhe zonjat që janë dukur yje me bikini.
Bukuroshet e viteve ‘90

Manjola Nallbani

Ledina Çelo

Eranda Libohova

Rovena Dilo

Ingrid Gjoni


Valbona Selimllari

Valbona Çoba

Miss-i i parë i Kosovës, Afërdita Paqarada

Diellza Kolgeci

Bleona Qereti


Adelina Ismaili

Edhe në vitet 2000 kur ende nuk kishim një showbiz të mirëfilltë, ama bukuroshet shqiptare guxuan me fotot e tyre provokuese me bikini. Çiljeta, Ingrid Gjoni, Jonida Maliqi, Elvana Gjata, Nora Istrefi jo vetëm guxuan por futën edhe kulturën e “brandeve”…

Jonida Maliqi

Soni Malaj

Tuna

Ingrid Gjoni

Elvana Gjata

Çiljeta Xhilaga

Nora Istrefi

Amarda Toska

P.S ndërsa në ditët e sotme po krijohen përditë personazhe Instagrami (që ndonëse vishen me brande) nuk të bëjnë përshtypje dhe nuk besojmë që do mbahen mend…

 

 

 

Të ngjashme