The Miss Globe, zbuloni bukuroshen që rrëmbeu kurorën!

3 muaj më parë

Mbrëmjen e sotme është mbajtur nata finale e Miss Globe e organizuar nga Petri Bozo. Pas shumë udhëtimesh, 51 vajzat e zgjedhura nga i gjithë globi, sonte kanë bërë parakalimin e fundit para të ftuarve dhe jurisë.

Miss Globe është moderuar nga Arjola Shehu në Pallatin e Kongreseve dhe pjesë e jurisë kanë qenë blogeri Olti Curri, botuesja Arlinda Dudaj, gazetarja Hygerta Sako si dhe poetja Rita Petro, Adela Muçollari, Aleksandër Marku, Julian Bulku,Artur Gorishti e Maureen Montagne.

Dyshja finaliste ishin vajzat nga Republika Domenikane dhe Emiratet e Bashkuara. Pjestarët e jurisë kanë vendosur sonte që kurorën e Miss Globe ta marrë miss Anabel Payno nga Republika Domenikane.

Epo urime!

Të ngjashme