Kryefjala Logo

“Teksa po shkonim në një varrim”:Blero tregon historinë e një prej këngëve të tij më të famshme

3 muaj më parë

Këngëtari Blero ndodhet në shtëpinë e BBVK dhe aty ka folur rreth këngëve të tij dhe si janë realizuar ato më të suksesshmet.

Ai u ka treguar dy banorëve të tjerë, Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N.

Blero tha se tekstin e kësaj kënge e kishte punuar derisa ishte rrugës për të shkuar në një varrim.

“Ishte një kohë e vitit 2014 e krytem këngën por nuk kishim ide për tekst.Ndodhi një rast vdekje ishim duke shkuar në varrim me mikun tim Besin me të cilin e kisha punuar muzikën, dhe për një moment më tha e shkrova tekstin e këngës dëgjoje.

Ai e kishte shkruar tekstin rrugës në telefon”, tregon Blero.

Të ngjashme