Kryefjala Logo

Të gjithë po pyesin se çdo të bëj Flori Mumajesi në festival dhe përgjigjen e kemi ne…

18 Dhjetor, 2022 | 4:31 pm

Sot po përflitet pjesëmarrja e Flori Mumajesit në Festivalin e fundvitit të Rtsh. Që nuk do të jetë konkurrentë këtë e dimë (sepse i kemi emrat e 26 këngëtarëve që do të garojnë. Por ne të Kryefjala.com besojmë se e dimë se çfarë do të bëj kantautaori i njohur.

Flori do të ngjitet në skenë natën e tretë të festivalit, e cila do të jetë nata e nostaligjisë dhe do të jetë në duet me kolegen, bashkëpunëtoren dhe mikshën e tij të ngushtë, Fifin e cila është një nga konkurrentet e këtij edicioni të 61-të.

Florian Mumajesi edhe pse është një nga kantautorët më të njohur shqiptarë nuk ka konkurruar asnjëherë i vetëm në skenën e festivalit të madh. Ai ka konkurruar vetëm njëherë kur qenë pjesë e grupit “The Dreams” të cilët asokohe sollën një duet me këngëtaren, Manjola Nallbani.

99D3D4AF 5E03 4EE5 A226 55EE51C6464E

Të ngjashme