Kryefjala Logo

Taylor Swift shënon historinë në MTV…

13 Shtator, 2023 | 10:41 am

Dje ishte nata e Taylor Swift. Këngëtarja fitoi në nëntë nga 11 kategoritë që u nominua në MTV Video Music Award, përfshirë këtu çmimin e ‘Artistit të Vitit’, në ceremoninë vjetore e cila u mbajt në Qendrën Prudential në Newark, New Jersey.

Kantautorja 33-vjeçare fitoi çmimin “Albumi i vitit” për “Midnights” dhe “Show of the Summer”, përveç marrjes së gjashtë çmimeve për videon dhe këngën “Anti-Hero”, ku përfshihen çmimet: Videoja e vitit, Kinematografia më e mirë, Efektet më të mira vizuale, Regjia më e mirë, Popi më i mirë dhe Kënga e Vitit.

Të ngjashme