Kryefjala Logo

“Skafi që u nisëm drejt Italisë u përplas me shkëmbin”, Beniada Nishani rrëfen vështirësitë e emigrimit

2 muaj më parë

Beniada Nishani, e ftuar këtë të shtunë në “S’e Luan Topi”, kujtoi momentet e vështira të emigrimit në Itali në vitet ’90.

Modelja ishte vetëm tre vjeçe kur hipi në një skaf bashkë me mamanë, ndërkohë që në vendin fqinj i priste babai. Ndonëse nuk mban mend shumë gjëra, Beniada tregoi si skafi u përplas me shkëmbin, duke rrezikuar pasagjerët.

“U nisëm vetëm me një shishe ujë dhe një panine, sepse ishim shumë njerëz dhe anija nuk duhet të kishte peshë të madhe. Kujtoj zhurmën e policisë, helikopterin, bëheshin shumë kontrolle kur arritëm në Itali. Mbaj mend që skafi u përplas me një shkëmb. Kur erdhëm në Itali na priti babi, që na kishte përgatitur të gjitha gjërat për mua dhe për mamin”.

Fillimi ishte i vështirë, por falë prindërve kam kujtime të bukura, u shpreh ajo.

Të ngjashme