Kryefjala Logo

Shqipëria në MTV Music Awards. Bebe dhe Dua luftojnë për çmime të rëndësishme

9 Gusht, 2023 | 1:57 pm

Taylor Swift kryeson nominimet e këtij viti me tetë nominime në kategori duke përfshirë artistin e vitit, videon e vitit dhe këngën e vitit për hitin e saj, “Anti-Hero”, ndër të tjera e SZA ndjek nga afër me gjashtë nominime.

Por në listën e nomineve janë edhe dy vajzat tona. Bebe Rexha për bashkëpunimin më të mirë dhe Dua Lipa në kategorinë “Best Pop”.

BEST COLLABORATION

 • David Guetta & Bebe Rexha — “I’m Good (Blue)”
 • Post Malone, Doja Cat — “I Like You (A Happier Song)”
 • Diddy ft. Bryson Tiller, Ashanti, Yung Miami — “Gotta Move On”
 • KAROL G, Shakira — “TQG”
 • Metro Boomin with The Weeknd, 21 Savage, and Diddy — “Creepin’ (Remix)”
 • Rema & Selena Gomez — “Calm Down”

BEST POP

 • Demi Lovato — “Swine”
 • Dua Lipa — “Dance The Night (From Barbie The Album)”
 • Ed Sheeran — “Eyes Closed”
 • Miley Cyrus — “Flowers”
 • Olivia Rodrigo — “vampire”
 • P!NK — “TRUSTFALL”
 • Taylor Swift — “Anti-Hero”

Të ngjashme