Kryefjala Logo

Sezoni i “çmendur” televiziv, kush i braktisi emisionet në mes të sezonit…

12 muaj më parë

Mos ardhtë kurrë një sezon televiziv si ky… Shtatori i vitit 2022 ishte muaji më i rrëmujshëm sa i takon punës në televizion. Shumë punë të lëna në mes, hatërmbetje mes kolegësh dhe mbi të gjitha fillime të reja. Por cilët ishin disa nga moderatorët që braktisën në mes të sezonit vendet e tyre të punës?!

Flori Gjini

I pari që vendosi të linte emisionin në mes ishte moderatori, Flori Gjini. Ai braktisi “Shqipëria Live” për emisionin e mëngjesit në Euronews, por mbi të gjitha për projektin e tij personal “Real People”. Kryefjala.com ishte e para që e bëri publik lajmin e largimit të tij nga Top-Channel.

42D423E4 FEE4 41B3 B9B2 5FDF6A2E79F0

Arjon Muça

Sigurisht që Florit i duhej gjetur një zëvendësues dhe në vend të tij erdhi Arjon Muça. Edhe Arjoni la përgjysëm programin e tij të mëngjesit në Ora News, për t’ju bashkuar Top-Channel. Edhe ky lajm kaloi më parë nga ne…

2DCD9B30 7DC0 457F 8489 A0C465385056

Eliona Pitarka

Ajo u largua nga Klanifornia për të nisur një rrugëtim të ri dhe e bëri këtë gjë për emisionin e mëngjesit në Mcn. Por Kryefjala.com ju bëri me dije pak kohë më parë se Eliona e la në mes këtë emision pasi ishte në pritje të ëmbël dhe vetëm pak ditë më parë aktorja tha se ishte në pritje të një vajze.

A63836DF 1C56 4D58 976E 2D363C73DD16

Brikena Prifti

Pas një eksperience të gjatë në fushën e spikerimit, Brikena Prifti vendosi të lë Tv Klan për të marrë drejtimin e programit të Pasdites në Vizion Plus.

E50E951C 3A6C 48F6 92B0 33C6043A8C54

Grida Duma

La politikën për median. Nga një politikane e njohur ajo ka marrë në dorë emisionin më të rëndësishëm politik të Top-Channel, “Top Story”, duke bërë kështu rolin e moderatores.

69E20882 B0BA 4B43 913B 1FF0600294EA

Ori Nebijaj & Bora Zemani

E kundërta ndodhi me Ori Nebijajn e cila do të shkëputet nga media për t’ju bashkuar politikës. Orin do ta shohim të ulet në Parlament si një nga deputetet e reja të tij, ndërkohë që Bora Zemani rikthehet në Përputhen…

2DDAA341 ADB1 4327 88A1 C90B42402EB3

A nuk kishim të drejtë kur thamë që ky ishte një sezon i çmendur televiziv?!!!….

 

Të ngjashme