Kryefjala Logo

Saimir Pirgu shoqëron vajzën e Luciano Pavarottit në eventin amerikan!

26 Gusht, 2022 | 11:34 am

Tenori i njohur shqiptar Saimir Pirgu ndër te gjithë tenorët në glob ishte i vetmi i ftuar i në ceremoninë prestigjoze amerikane në Hall of Fame, Hollywood..

Mbrëmjen e kaluar legjenda Luciano Pavarotti u nderua mbrëmjen e kaluar në LA me “Yllin” e tij në “Walk of Fame” krahas emrave më të mëdhenj të globit, ku në këtë ceremoni ishte dhe vajza e tij Christina Pavarotti por ajo ç’ka na bëri përshtypje ishte fakti se ajo shoqërohej nga tenori shqiptar Saimir Pirgu

Ai k punlikuar një postim në Instagram ku shkruan: “Të përulem me adhurim përjetë, Mjeshtër!Këtë ditë gushti bota dëgjoi zërin e Zotit!”

https://www.instagram.com/reel/ChsWDq-l3Lv/?igshid=NmNmNjAwNzg=

Të ngjashme