Kryefjala Logo

“Një libër për dashurinë që vret”… së shpejti nga Rozana Radi

2 vite më parë

Ju e dini tashmë që shumë nga tekstet e këngëve më të bukura shqiptare mbajnë vulën e artistes, Rozana Radi. Por Rozi ka vendosur që së shpejti të botojë edhe një libër (librin e saj të parë), jo me poezi por me histori të vërteta grash.

”I kam shkruar shumë dashurisë dhe dhimbjes, por ky  libër është një “telefon letre” i cili mban mesazhe. Mesazhe të grave që dashurojnë deri aty ku dashuria vret më shumë”, shkruan Rozi në një postim në Instagram.

60766698 CB93 4D7C B73E 37235BB68D78 7CF9D20B 2741 4B9B A888 BD2A78E73EAC

Momentalisht Rozana Radi është duke drejtuar biznesin e saj të veshjeve por e shohim edhe si moderatore krah Fiori Dardhës në emisionin “Xhadat”… (Jo si Jada e Will Smith, që të kuptohemi)

 

 

Të ngjashme